שאלות ותשובות אודות זולו

למה זולו?

על שם הספר "בארץ לובנגולו מלך זולו" של נחום גוטמן. אם אתר עברי אז עד הסוף.

מה אפשר למצוא פה?

הרבה מאוד מידע שיעזור לכם להתחיל פרויקט קוד פתוח בבית-הספר שלכם. מומלץ להתחיל מ מרכז התיעוד ואחר כך לעבור ל נוער הורים או מורים .

בשביל מה אנחנו צריכים פרויקט קוד פתוח בבית-הספר שלנו?

הרבה סיבות, אז ככה,

בגלל שאם תהיו רציניים, תוכלו לקחת חלק (ולא משנה בני כמה אתם) בדברים הכי מענינים ומרגשים שקורים היום בתחום המחשבים בעולם, הרבה מאוד מהפרויקטים לפיתוח הכלים הבאים בעולם קורים עכשיו, מעל גבי האינטרנט והם מבוססי קוד פתוח, פה ננסה לעזור לכם להגיע לפרויקטים האלה ב הצטרפו לפרויקטים לפיתוח תוכנות חופשיות .

בגלל שלא לדעת על קוד פתוח ותוכנה חופשית זה כמעט כמו לא לדעת שהעולם הוא עגול או שגבינה מיצריים מחלב (עזים, פרה...).

בגלל שמרבית החברות המסחריות היום עושות שימוש בתוכנות הללו ומי שיודע לעבוד עם התוכנות האלו (לפתח תוכנה, לנהל שרתי לינוקס, לבנות אתרי ווב 2.0 ועוד) ויצבור ניסיון מוכח ויפה שעה אחת קודם, יוכל למצוא עבודה בכל מקום בעולם.

בגלל שבמיקרים רבים צודק יותר לפתח תוכנות שכמה שיותר אנשים יכולים להנות מהם.

בגלל שתרבות הקוד הפתוח והתוכנה החופשית משפיעה היום על מגוון של יצירות -- ממוסיקה ועד וידאו וציור וכתיבה ומחקר מדעי ולכן היא נוגעת לכולנו ולא רק לאנשי מחשבים.

יש עוד הרבה סיבות אבל פה זה רק זולו FAQ

מי אתם?

אנחנו זה כל מי שיוצר פה תוכן. זה יכול להיות גם את/ה. ספציפית זולו הוקמה במימון איגוד האינטרנט הישראלי ע"י ויה מכון מחקר ו ווטס אפ (אתר שחשוב שתכירו). כולם אירגונים ללא מטרות רווח. הרבה מאוד מהמידע שנמצא פה נכתב על ידי חברי קהילת הקוד הפתוח והתוכנה החופשית הישראלית (מערכי שיעור מדריכים ועוד) במסגרת פרויקט חצור הגלילית.

מה זה פרויקט חצור הגלילית?

אפשר לקרוא עליו ב על מרכז התמיכה .

מה אפשר לעשות פה?

פה אנחנו מודים עוד לא פתרנו הכל, בעיקר עבורכם נוער. אז נענה בשאלה – מה מעניין אתכם? אנחנו כרגע שוברים על זה את הראש (ב אתר התמיכה ), נשמח לשמוע מכם.

להק, המערכת שכתב מאיר ושעליה יושב זולו, היא מערכת בסגנון וויקי, כל אחד מכם, ע"י הרשמה למערכת יכול לפתוח לו פה עמודי תוכן ולהתמקד במה שמעניין אותו/ה (תשתדלו שיהיה קשור לקוד פתוח ותוכנה חופשית, מדובר בתחום מספיק רחב, לאחרונה נמצא מי שהצליח לקשר בין קוד פתוח ושייט ).

מה מתוכנן באתר?

מערכת פורומים, הרחבת מגוון האפשרויות שעומדות לרשות הבלוגרים, הפיכת ממשק העריכה ל- wysiwyg זאת אומרת שיראה כמו עמוד אופיס ועוד ועוד ועוד ועוד...

מקווים שתהנו ונשמח לשמוע מכם,

צוות זולו