ראיון עם חנית כהן - אח"י דקר

היי חנית!

הבלוג של חנית

ספרי לנו קצת על עצמך

אני אשת מחשבים ומתכנתת כבר הרבה שנים, מאד אוהבת מחשבים ואינטרנט ועוסקת בזה גם בשעות הפנאי שלי.

איך הגעת להתעסק עם וורדפרס?

הרמתי לי בלוג על פלטפורמה חינמית, בשלב כלשהו הפלטפורמה הפכה לבלתי זמינה ולאחר שבועיים החלטתי שאני רוצה לשלוט בבלוג בעצמי. חקרתי קצת והבנתי שהמערכת הנוחה ביותר הקיימת בעברית היא וורדפרס. בהיותי אשת מחשבים לא פחדתי להתחיל להבין את היכולות של המערכת לעומק ברמת הקוד וככל שנכנסתי פנימה הבנתי כמה היא מוצלחת והתאהבתי.

למה דווקא וורדפרס? מה היתרונות והחסרונות של וורדפרס יחסית לפלטפורמות אחרות?

וורדפרס היא מערכת מצויינת לניהול תוכן בסיסי ולבלוגינג. היתרונות הגדולים שלה הם קלות העבודה וכמות ההרחבות הקיימות לה בקד חופשי. מאידך זו מערכת בלוגינג, אם מחפשים מערכת ניהול תוכן עם יכולות מתקדמות יותר (פורומים וכו' ) זו לא המערכת הנכונה והייתי הולכת לכיוון דרופל. למשתמש הפשוט המחפש להרים בלוג או אתר הכולל מספר מועט (יחסית) של עמודי תוכן - וורדפרס היא בחירה מצויינת.

זה מסובך להתקין ולהשתמש בוורדפרס?

כן ולא, המחסום העיקרי הוא פסיכולוגי. מדובר על התקנת תוכנה לבד, שימוש בתוכנות ftp, שדרוג וכו'. אין כאן שום בעיה טכנית מסובכת כי המערכת יחסית פשוטה לשימוש, מאידך היא דורשת התעסקות (כמו כל אתר בבעלות פרטית).

ידוע שאת כותבת המון מדריכים טכניים על וורדפרס. מה יוצא לך מזה?

הנאה ? לא באמת, מה יוצא לנו מקוד פתוח ? מה יוצא למפתחי המערכת משחרורה ? תהילת עולם כמובן :-) יוצא לי קצת קרדיט והרבה חלוקת ידע. אני מאמינה גדולה בחלוקת ידע, בסופו של דבר גם אני למדתי מאנשים שכתבו פוסטים.

מה עוד את עושה חוץ מלכתוב מדריכים שקשורים לתחום?

אני עושה לא מעט דברים. מתחזקת מספר אתרים מבוססי וורדפרס עבור ארגונים התנדבותיים. הרמתי עם שני שותפים (תום ואלעד) את בלוגלי - מערכת בלוגים מבוססת וורדפרס מרובה משתתפים. אני מתרגמת תוספים ותבניות, שותפה לארגון וורדקמפ, ועוד.

ספרי לנו קצת על הוורדקמפ. למה כדאי ללכת לשם?

כי יהיה ממש כיף. ברצינות, וורדקמפ הוא הזדמנות מצויינת לשמוע הרצאות על וורדפרס, החל מחומר למתחילים (איך מתקינים), וכלה במידע למתקדמים (אופטימיזציות). מעבר לכך נעסוק גם בבלוגינג ככלל, ויהיה לא מעט זמן למינגלינג. זו הזדמנות מצויינת להכיר את הפרצופים מאחורי השמות, לדעת במי מדובר ובמי אפשר להעזר כשצריך.

לפי דעתך, איך מתחלקים האחוזים בין נשים לגברים שמשתמשים בוורדפרס? במידה וזה לא מתחלק שווה, מה הסיבה לכך?

אני באמת לא יודעת, אני מכירה לא מעט נשים בקהילה, אבל נראה לי שהאחוזונים נטים לכיון הגברי. אני לא באמת רוצה לעסוק בסיבה כי אין לי עובדות, רק השערות לגבי חיברות, נשים וטכנולוגיה.

ושאלה לסיום - מה דעתך על הצבע הוורוד? ;)

בואי נסכים לא להסכים עליו ? אפשר בורדו או כחול :-)

תודה שהקדשת לנו מזמנך!

צוות זולו