"דברים מגניבים בתוכנה חופשית" מאת ramon

ארכיון תמונות דיגטלי וחופשי  

פורסם לפני 13 שנים, 2 חודשים   תגובות 0 תגובות

התפתחות מערכות המיחשוב והגדלת תפוצתן מאפשרות לנו להעביר את האחריות לשמירת חוויותנו אל כלי איחסון דיגטלים. המצלמות הגיעו כמעט לכל בית, איכותן עלתה ומחירן ירד פלאים. האלבומים הוחלפו בכוננים קשיחים, הנגישות של התמונות גדלה, וכמותן התנפחה לממדים שעד לא מזמן היו דמיוניים.

כמות התמונות הגדולה מעמידה קשיים בפני אנשים הרוצים למצות את המקסימום מהתמונות שצילמו. אחת הדרכים הטובות היא באמצעות תוכנות כדוגמת פיקאסה. תוכנות אלו מאפשרות לקטלג את התמונות לפי נושאים וכך לבצע חתכים. רוב התוכנות לחלונות, כולל פיקאסה, סובלות מחסרון עקרוני. הן שומרות את המידע על השינויים, את הקטלוג עצמו, בנפרד מקבצי התמונות. קרה המקרה ומערכת החלונות קרסה, שעות רבות של עבודת קיטלוג יתאדו להן אל השיכחה.

יש תוכנות שכאשר מפעילים אותן בפעם הראשונה פשוט אוהבים אותן. באופן מסויים, אלו הן תוכנות המושכות אותנו הרחק הרחק אל מחוזות של חלומות, אגדות ופנטיזות.

כך אני חש לגבי שתי התוכנות "אחיות" הללו: stellariumו-celestia .

שלום וברוכים הבאים למדור זה.

מדור זה מוקדש לאותם הדברים ההופכים את התוכנה החופשית לכל כך אטרקטיבית בעיני משתמשיה.בדרך כלל נוהגים להתייחס לתוכנה חופשית כאל "לינוקס" ולא רק זאת היא. קיים מגוון אדיר של תוכנות חופשיות עבור מערכות הפעלה רבות, בינהן כמובן גם חלונות - המערכת הסגורה של מיקרוסופט.

· 1 ·